Choď na obsah Choď na menu
 


Ashley Tisdale

 

Obrázok Ashley Michelle Tisdale sa narodila 2. 7. 1985 vo West Deal, v New Jersey, USA. Jej

znamenie rak. Ashl

ey je herečkou, speváčkou a zároveň i modelkou. Má staršiu sestru Jennifer Kelly Tisdale, ktorá je tiež herečka. Ich rodičia sa volajú Lisa a Mike Tisdale. Ashleyiným obľúbeným hercom je Jake Gyllenhaal. Favorizuje herečke Kate Hudson a jej obľúbený film je Ako stratiť chlapa za 10 dní. Jej obľúbenými značkami oblečenia sú Diesel, Bebe, Urban Outfitters a Forever 21. Ash neznáša matematiku, lebo, ako sama hovorí, nie je v nej dobrá.

Začínala hraním v seriáloch, ako napr. Smart Guy, 7th Heaven, Grounded for Life, Boston Public, Strong Medicine, Charmed a Beverly Hills, 90210. V roku 2001 mala malú úlohu vo filme Donnie Darko. Dlhší čas hrala jednu z hlavných postáv v Disney seriáli The Suite Life of Zack & Cody, skončila v roku 2008.
Najväčšiu slávu jej však priniesla úloha rozmaznanej ružovej barbie Sharpay Evansovej vo všetkých troch High School Musical (najvia c si zahrala v High School Musical 2, no ako jedna z hlavných predstaviteľov sa vyskytovala aj na veľkých plátnach v High School Musical 3: Senior Year). Vďaka HSM spoznala tanečníka Jareda Murilla, s ktorým chodila necelé 3 roky. Spoznala i jednu z jej súčasných najlepších priateliek, Vanessu Hudgens. Hlavnú úlohu získala aj v televíznej tínedžerskej komédii Picture This a dabuje Candy v kreslenom Disney seriáli Phineas & Ferb.
Cez leto 2009 sa nám predstavila v akčnej fantasy komédii Aliens in Attic (pôvodný názov They Came From Upstairs) o rodine, ktorá sa vyberie na dovolenku, avšak skoro zistia, že v ich príbytku nie sú sami.
Ash sa venuje aj hudbe. 6. 2. 2007 jej vyšiel debutový album s názvom Headstrong. V Amerike zožal veľký úspech a získala zaň zlatú platňu. Nahrala videoklipy He Said She Said, Kiss The Girl, Suddenly a Not like that. Pieseň He Said She Said pre ňu napísal frontman skupiny One Republic, Ryan Tedder.
16. júna 2009 v Amerike vyšiel jej druhý album Guilty Pleasure. Obsahuje niekoľko piesní, ktoré aj sama napísala. Opäť sa prefarbila nahnedo a najnovším albumom chce všetkým odkázať, že už nie je „Disney girl“. Prvým singlo

 

m albumu je pieseň It´s Alright, It´s Ok. Všetky jej videoklipy režíroval Scott Speer, s ktorým, po rozchode s Murillom, začala chodiť.

Keď jej niekto položí otázku, čo je pre ňu dôležitejšie – herectvo alebo hudba, nikdy si nevie vybrať a povie oboje. „Herectvo je o hraní rozdielnych postáv. Hudba je zase len a len o mne, o tom, kto som.“

 

ZDROJ: www.filmklub.sk

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Blood inducement - If you fancy know more

(AAccitment, 12. 10. 2018 21:57)

Torsion bras de quelqu'un est comment dur votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque set votre coeur bat, il pompe le sang tout au long vos arteres a la vacances de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/acheter-tadalafil-100mg-gratuit/

Blood Coerce : Blood press table

(AAccitment, 28. 9. 2018 12:55)

Compression est comment poupe votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque set votre coeur bat, il pompe le sang par vos arteres a la reste de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/vente-cialis-france-maroc/

Outrageous Blood Power - Subject Mettle

(AeurottEmadome, 9. 7. 2018 9:35)

Pression arterielle est comment calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque temps votre coeur bat, il pompe le sang a tous egards vos arteres a la prendre facilement de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/how-does-cialis-tadalafil-work/