Choď na obsah Choď na menu
 


Lady GaGa

 

Narodila sa talianskym rodičom. Už ako malá prejavovala výrazný hudobný talent. Od svojich štvrtých narodenín hrala na klavír. Prvú skladbu zložila už v 13 rokoch. V detstve študovala na súkromnej katolíckej šObrázokkole Convent of the Sacred Heart (spolu so sestrami Nicky a Paris Hilton) a neskôr v sedemnástich bola jednou z dvadsiatich ľudí z celého sveta prijatých na univerzitu Tish Shool of the Arts v New Yorku, kde študovala hudbu.

Keď mala dvadsať, začala pracovať pre Interscope Records ako textárka piesní. Písala pesničky napríklad pre skupinu Pussycat Dolls,Britney Spears. Jej prácu ovplyvňovali rockoví speváci ako David Bowie či skupina Queen, rovnako ju ovplyvnili popoví speváci ako Madonna a Michael Jackson.

Ako malé dievča milovala hudobnú skupinu Queen a svoj pseudonym má vďaka ich známej piesni „Radio Ga Ga“. V 18. rokoch odišla z domu a živila sa ako striptérka a tancovala na parádne tvrdú muziku. Raz ju dokonca ochránkari museli vyhodiť z reštauráciu kvôli tumu,že tancovala na stole :) V 19.začala vystupovať v Gay baroch kde hrala na klavíri.No vystupovala pod svojím pravým menom ako Stefani Germanotta (nedávno uniklo videa na ktorom je Lady so svojím starým vzhľadom).

Až v 20.rokoch začala vystupovať ako Lady Gaga.Neskôr ju objavil AKON a ošiaľ zvaný Lady Gaga sa mohol začať.So svojími prvými singlami Just Dance a Poker Face dobila mnohé hitparády.Teraz vydáva svoju značku Bad Romance ART WORK a priznáva svoju bisexualitu.No už v 24.11 sme sa mohli tešiť na jej nový album THE FAME MONSTER.

 

ZDROJ: www.gagalady.net

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.