Choď na obsah Choď na menu
 


Rihanna

Obrázok

Rihanna, celým menom Robyn Rihanna Fenty, sa narodila 20. februára 1988 na karibskom ostrove Barbados. Už ako päťročná obdivovala speváčku Mariah Carey a celé hodiny dokázala s kefou v ruke prestáť pred zrkadlom a spievať jej pesničky.

Zlom v jej živote prišiel, keď mala pätnásť rokov. Jej priateľka ju vtedy zoznámila so slávnym producentom Evanom Rogersom (objaviteľ napr. Christiny Aguilery), ktorý prišiel na Barbados tráviť dovolenku. Evan dlho neváhal a nahral s Rihannou demonahrávku s 20 pesničkami. Nahrávky sa dostali až do vydavateľstva Def Jam Recordings a vypočul si ich aj sám riaditeľ - slávny rapper Jay-Z. A zmluva s vydavateľstvom bola na svete...
Jej prvý singel Pon de Replay obletel v júni 2005 rádiá po celých Spojených štátoch a zvyšku sveta. Rovnaký úspech zožal aj celý debutový album Music of the Sun, ktorý speváčke vyšiel o dva
 
mesiace neskôr. V apríli 2006 vydala Rihanna druhý album A Girl Like Me, ktorý preslávili hity S.O.S, Unfaithful a Break It Off - dueto so Seanom Paulom.
Dňa 5. júna tohto roku vyšiel v poradí jej tretí album s názvom Good Girl Gone Bad, ktorý sa verejnosti predstavil prvým singlom Umbrella - s raperom Jay-Z. Skladba na niekoľko týždňov obsadila prvé priečky hitparád na celom svete a stala sa doposiaľ najúspešnejším hitom speváčky. Okrem tohto hitu pochádzajú z albumu aj ďalšie single ako Shut Up And Drive, Don't Stop The Music a najnovšie aj hit Hate That I Love You, ktorý naspievala so spevákom Ne-Yom. Ani jeden z nich nebude určite chýbať na jej bratislavskom koncerte.
Lákadlom pre divákov majú byť okrem spevu aj dráždivé kostýmy. Táto krehká tmavovláska by sa v nich mala predstaviť ako nekompromisná domina. Rihannina šou sa bude niesť celá v erotickom duchu - sexi čipky, vyzývavé výstrihy, odhalené stehná a bičík v ruke...
ČO STE O NEJ NEVEDELI
Rihanna je veľmi hrdá na svoj pôvod a využíva každú príležitosť na
 
to, aby svoj domov spomenula. Za svoj amulet považuje prsteň s trojzubcom - národným symbolom Barbadosu.
K spevu mala blízko odmalička a spievala v kostolnom zbore. Bola ovplyvnená hlavne reggae a soulom.
Viac si rozumela s chlapcami než s dievčatami. Najradšej liezla po stromoch, váľala sa v špine a často si zničila oblečenie. Aj v súčasnosti má viac kamarátov ako kamarátok.
Najprv skúšala šťastie v modelingu. Vyhrala niekoľko súťaží a stala sa z nej nádejná modelka.
Mama speváčky, inak profesionálna maskérka, dovolila svojej dcére maľovať sa až keď mala 18 rokov. Dovtedy mohla používať maximálne korektor na zakrytie kruhov pod očami.
Rihanna má obľúbenú diétu, počas ktorej sa kŕmi iba vajíčkami natvrdo a gumovými medvedíkmi bez tuku.
ČO VŠETKO UŽ VYHRALA
Prvý obrovský úspech sa dostavil na minuloročnom udeľovaní MTV Europe Music Awards , kde získala ocenenie Najlepší R´n´B umelec.
Tri ocenenia, medzi nimi aj prestížny titul Speváčka roka, si odniesla aj z Billboard Music Awards 2006.
O rok neskôr sa s hitom Umbrella stala držiteľkou ocenení za najlepšie video a najúspešnejší singel roka 2007 na MTV Video
 

Music Awards. Jej hit prevalcoval skladby takých stálic, ako je Beyoncé Knowles alebo Justin Timberlake.
Nasledovali ocenenia Barbados Music Awards, MOBO Awards a Teen Choice Awards. Na nedávnom udeľovaní MTV Europe Music Awards v Mníchove získala štyri nominácie, z ktorých jednu premenila na cenu.
Okrem hudobných ocenení získala v tomto roku aj cenu Celebrity Legs of a Goddess za najkrajšie nohy šoubiznisu, ktoré si dala vzápätí poistiť na sumu jeden milión dolárov.

 

ZDROJ: www.webinqadaily.blog.cz

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.